I moodul

Esimene koolipäev



Sõnapilv


Loovus ja innovatsioon

Koostasime tunnis ideekaardi teemal "Loovus ja innovatsioon". Kasutasin keskkonda coggle.it.

Aktiivõpe


Siin on aktiivõppe leht Padletis.


Video vistutamine

Meisterdamine algklassides. 

Eesmärk: õpetada kasutama erinevaid materjale tööõpetuse tunnis. Info ja töökäigu edastamine visuaalselt.

Õpetaja suunab ja abistab individuaalselt.

Õpitegevuse planeerimine.

Minu planeeritava tunni teema on heegeldamine. Tund on suunatud 6. kl tütarlastele. Eesmärgiks on õpetada tütarlastele erinevate motiivide heegeldamist. Kuna oleme juba käsitlenud ringselt heegeldatud ümmarguste motiivide heegeldamist, siis planeeritav tund on kavandatud ringselt heegeldatud nelinurkse motiivi- vanaema motiivi heegeldamisele.

Tundi alustame näitmaterjalide vaatlemisega. Seejärel tuletame meelde heegeldamise tingmärgid, uurime heegelskeemi, samuti loeme tööjuhendite kirjeldusi. Tunnis kasutan videot: HEEGELDATUD VANAEMA RUUT.

Järgmisena on tütarlastel võimalus individuaalselt õppida lingi kaudu vanaema motiivi heegeldamist. Kuna õpilaste oskused ja vilumus heegeldamisel on erinev, siis kasutades õppevideot on õpilastel võimalus õppimise tempot ise määrata. Õpetaja roll on õpilasi vastavalt vajadusele abistada ja juhendada. Paaristunni lõppemisel on tütarlastel valminud heegeldatud vanaema motiiv. Kokkuvõtteks saavad õpilased anda hinnangu digivahendi kasutamisele käsitöö tunnis ja samuti anda hinnang oma heegeldatud motiivile ja selle valmimisele.


Tegelikud tegevused tunnis

Paaristund toimus neljapäeval, 15. märtsil. Sissejuhatuses tutvustasin õpilastele, kuidas olen planeerinud tänast tundi: mida ja kuidas me täna õpime, mis on minu ootused, samuti teatasin tütarlastele, et tunni lõpus soovin tagasisidet tunni käigule ning oma praktilisele tööle.

Seejärel toimus tund vastavalt planeeritule. Huvi äratamiseks ja õpilaste innustamiseks näitasin neile erinevaid heegeldatud motiivitöid. Tuletasime meelde töövõtted ja tingmärgid, uurisime vanaema motiivi heegelskeemi ning lugesime tööjuhendit. Siis võisid õpilased minna oma nutivahendiga kooli kodulehe digiblogisse ja leides sealt lingi: "Vanaema motiivi heegeldamine" ning alustada heegeldamist. Huvitav oli jälgida, kuidas õpilased ise jagunesid sujuvalt paaridesse ja hakkasid omavahel arutledes heegeldama.  Tihti panin tähele, et lihtsam oli õpetaja käest abi küsida, kui vastust leida õppevideost. Motiivi heegeldamisega said kõik õpilased ilusasti hakkama.

Tagasiside toimus vestlusringis. Selgus, et nii mõnedki tütarlapsed on vaadanud erinevaid linke käsitöö tegemisel. Aga kuna nad ei tunne veel ennast piisavalt tugevalt heegeldamises, on neil lihtsam ja mugavam õpetaja käest abi küsida, kui ise vastust otsida õppevideot uurides. Vanaema motiivi heegeldamine oli mõne õpilase jaoks lihtne, mõni pidas aga tööd keeruliseks. Oma heegeldatud motiiviga jäid kõik rahule, huvi oli proovida heegeldada sama motiivi mitmevärviliselt. Kokkuvõtteks pidasid nad tundi huvitavaks. Tekkis mõte, et kui keegi midagi huvitavat internetist leiab, võiks linke ka teistele jagada ning miks ka mitte koos seda käsitöötunnis teha. 


   



Analüüs

Leian, et tunni sissejuhatus ja häälestus heegeldamiseks (näitvahendid) läks väga hästi. Õpilased olid innustunud ja valmis õpitegevuseks. Tund oli aktiivne: tüdrukud arutlesid, esitasid küsimusi, uurisid õppevideot ja aitasid üksteist.

Mõningad mõtted, mis mul tekkisid: 

  • Juhendades käsitööringi oleme sageli õpilastega vaadanud meisterdamise linke ja seejärel proovinud koos meisterdada. Käsitöötunnis olen tütarlastele näidanud internetist erinevaid pilte käsitööesemetest, aga töökäiku olen ise demonstreerinud. Õpetades lastes ise toime tulemist, iseseisvust õppimisel, on õppefilmide kasutamine tunnis väga hea meetod. 
  • Tundi valmistades ei olnud mul plaanis õpilasi rühmadesse/paaridesse jagada, heegeldamine pidi toimuma individuaalselt. Tunni käigus tekkisid aga õpilastest sujuvalt paarid, kes omavahel arutlesid, uurisid õppevideot ning heegeldasid koos ühes tempos motiivi. Selline tunnikäigu muutumine meeldis mulle, sest tekkis omavaheline arutelu (mille käigus ei tormatud kohe õpetajalt abi küsima).
  • Kuna tüdrukud pakkusid tagasisides välja, et võiksime omavahel linke jagada põnevatest käsitöödest, siis oleks väga huvitav teada saada, mis õpilasi innustab ja samas väljakutse ka minule midagi uut koos lastega õppida.

Pean tundi õnnestunuks. Tund oli õpilastele huvitav ja minule heaks õppetunniks. 


Teine koolpäev


Gruppide moodustamine

https://www.flippity.net/

https://teamup.aalto.fi/

https://www.jamestease.co.uk/team-generator/

https://www.keamk.com/random-team-generator

Teadmusloome


Joonistusülesanne

Mina ja Anne T unistasime oma unistuste kodust: pere, kodu, päike, lilled....

Kasutasime https://www.twiddla.com/ keskkonda.


Flaier


Kursuse kokkuvõte

Kursus oli minu jaoks ääretult hariv: sain palju ideid, mõtteid, praktilisi võtteid, kuidas õpilastele õpitegevust neile ning samuti ka minule huvitavamalt, loominguliselt ja innovaatiliselt planeerida ja korraldada (sõnapilv, ideekaardi koostamine, gruppide moodustamine, video vitsutamine, flaieri koostamine jne). 

Huvitav oli viimasel õppepäeval oma ja kolleegide õpitegevuse analüüsimine (kirjeldus - tunded, emotsioon - hinnang - analüüs - järeldused - tegevusplaan).  Põnev ja tore oli kuulata oma kooli õpetajate vahvatest digitundidest. 

Lisaks teadmistele ning praktilistele oskustele sain kursuselt palju innustust ja julgust digitundide tegemiseks. 

Suured, suured tänud õpetajatele!

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started